Agnieszka Ornatowska

A.Ornatowska21

Od zawsze chciałam pomagać ludziom. Inne małe dziewczynki marzyły, aby zostać aktorkami, ja marzyłam o byciu psychologiem
Jeszcze w szkole podstawowej z wypiekami na twarzy czytałam książki Antoniego Kępińskiego, potem w liceum byłam w klasie o profilu psychologiczno-pedagogicznym (tak, tak — przez jakieś cztery lata w naszym szkolnictwie istniał taki profil ) i w końcu dostałam się na wymarzone studia. Tam poznałam mnóstwo teorii, dowiedziałam się, jak działa człowiek, poznałam wspaniałych ludzi, lecz nie nauczyłam się niczego praktycznego poza diagnozowaniem wszelkich zaburzeń oraz, oczywiście, uzyskałam tytuł magistra psychologii ze specjalizacją psychologia kliniczna z wynikiem bardzo dobrym.

Potem przez kilka lat pracowałam w swoim zawodzie, aż w końcu, znużona tym, że ciągle nie wiem, jak skutecznie mogę komuś pomóc, wybrałam inną ścieżkę rozwoju zawodowego. Zajęłam się zarządzaniem ludźmi — najpierw w mniejszych firmach, a potem w korporacji. Skończyłam również studia podyplomowe w tym kierunku. Jednak i ta droga nie dała mi możliwości spełnienia swoich marzeń.

Na szczęście zawsze można się dokształcać — i tak w 2002 roku trafiłam na moje pierwsze szkolenie NLP!
Pod tajemniczą nazwą programowanie neurolingwistyczne dla mnie kryje się zestaw prostych technik, które pomagają żyć lepiej, pełniej i szczęśliwiej. Bez namysłu, po odbyciu cyklu szkoleń na ten temat, związałam się z Instytutem Neurolingwistyki Andrzeja Batko i zostałam jedną z nielicznych Trenerek NLP w Polsce. Od 2004 roku na co dzień prowadzę szkolenia, specjalizuję się w zarządzaniu emocjami, miękkich kompetencjach komunikacyjnych i hipnozie, która pomaga ludziom się zmieniać w sposób prosty, łatwy i przyjemny. Jak mówią inni: wnoszę do męskiego świata szkoleń NLP kobiece ciepło i delikatność

Napisałam, jak dotąd, siedem książek: „Alchemia uwodzenia”, „Etyczna manipulacja”, „Rozwiń swoją inteligencję seksualną”, „Jak przeżyć zespół napięcia przedmiesiączkowego”, „Droga do wewnętrznej równowagi” (której jestem współautorką razem z moim przyjacielem Bogusławem Stępniem), „Metoda Joyness” ( którą stworzyłam i opisałam z moimi cudownymi przyjaciółkami: Alicją Szczyglewską, Elżbietą Szczęsną Dmochowską, Elżbietą Fiedorowicz i Katarzyną Kaczmarek) oraz „Fantastyczna czterdziestka! Poradnik pozytywnego życia” (również współautorem jest Bogusław Stępień). W każdej z nich można znaleźć sposoby na to, żeby żyło się lepiej, pełniej i szczęśliwiej, a moi czytelnicy zyskują wiedzę, i co więcej — umiejętność, jak wpływać na siebie, swoje emocje i innych.

Poza uczeniem innych poświęcam swój czas na rozwijanie własnych umiejętności – z zakresu NLP ( John Grinder) i wywierania wpływu ( Kevin Hogan), a także prawa przyciągania ( Joe Vitale) i innych dziedzin które mnie pasjonują: Huna – hawajski system postrzegania świata (Serge Kahili King) Vedic Art ( Adriana Mościcka i Hallina Szejak vel Żak) oraz gry na misach i gongach tybetańskich ( Małgorzata Musioł i Małgorzata Kronenberger) co razem połączone sprawia, że na wszystko potrafię spojrzeć w wielu wymiarach, łącząc duchowość z praktyką, misy tybetańskie z hipnozą, a sztukę z technikami NLP – mam nadzieję, że przekonasz się o tym, gdy spotkamy się na szkoleniach.

//]]>